Pojď hrát hokej 16.1.2024

Dnes 16.1.2024 se ve spolupráci s ČSLH konala na ZS Varnsdorf náborová akce Pojď hrát
hokej.

Od 16:00hod. probíhala registrace, na které se zapsalo 15 chlapců a 9 dívek. Všichni se oblékli do zapůjčených dresů a odnesli si tašku s logem Pojď hrát hokej Papírovou helmu, náramek, omalovánky, leták s propagací akce a generálního sponzora.
Po vyplnění on-line registrace si účastníci nadepsali samolepku na helmu, kdo potřeboval, mohl si zapůjčil brusle,
helmu, rukavice a hokejku. Vše si uložili v šatně a šlo se s trenéry narozcvičku a na prohlídku zázemí zimního stadionu.
Zatím co se děti zahřívaly a připravovaly na led, byla pro rodiče připravena prezentace
projektu Pojď hrát hokej a představení klubu. Tohoto úkolu se zhostil předseda klubu a trenér mládeže Zdeněk Damašek za pomoci sekretáře klubu Josefa Hambálka.
V 17:00hod. se děti začaly bavit na ledě.  Naše nové naděje se začaly seznamovat s ledem za pomoci 5 trenérů a 5 asistentů. Naučily se samostatně vstát a pak už se
rozdělily do tří skupin a skupinky pro úplné začátečníky.
Všechny děti si hravou formou vyzkoušely pády a zvedání , slalom, hry s hokejkou, hry na ocásky, štafety, jízdu s pneumatikou a mantinelem, hry s  kluboučky . Děti se zábavnou formou učily zvedat nejen sebe, ale i předměty a následně se snažily dostat se k cíli.

Děti, které stály poprvé na bruslích se za pomocí trenérů a jejich pomocníků učily stát, chodit, zvedat se , jezdit za pomoci hrazdičky, hry s kloboučky, jezdili na pěnovém mantinelu, plazily se a hlavně se u toho bavily.

Po společném focení se všichni rozešli k rodičům. Bohužel na některé děti to bylo moc dlouhé a na společné fotce chybí. Věříme, že se děti bavily a přijdou brzy zase na led. Nebo naopak někteří rodiče nechtěli děti zaregistrovat , přesto si pobyt na ledu s  ostatními užily.

Děkujeme všem rodičům i jejich šikovným dětem za účast. Byli jste báječní !

Img_20240116_175159_253

Fotografie zde